Otevřené sklepy Žernoseky, Žalhostice, Lovosice, Třebívlice
(1. 9. 2018)

Druhý ročník úspěšné akce, při které návštěvníci navštíví vinaře v méně známých sklepech v okolí Žernosek. Pro spojení do Třebívlic a Lovosic je zajištěna vínobusová doprava. Mezi Velkými a Malými Žernosekami převeze vínomilce přes Labe přívoz.

Místo: Vinařství v Žernosekách, Žalhosticích, Lovosicích a Třebívlicích
Termín: 1. 9. 2018, 9:00 - 20:00

Krásná vína, první burčák, milí vinaři, úžasné výhledy na vinohrady v kaňonu Labe, plavba po Labi. To jsou Otevřené sklepy v obcích Malé a Velké Žernoseky, Žalhostice, Lovosice a Třebívlice. Účastníci akce poznají jak tradiční historický sklep a selská vína, tak nejmodernější vinařský provoz v České republice, nebo vína autentistů, kteří si zakládají na nulovém chemickém zásahu do svých vín.

Ochutnáte delikátní pokrmy vyšší gastronomie i klobásu z grilu nebo chléb se sádlem. Na akci je pohodlná cesta vlakem. Například do Lovosic, odtud přímo do prvního vinařství pod Lovošem, případně do Žalhostic, Malých, nebo Velkých Žernosek.

Startovat je možné z Vinařství pod Radobýlem, železniční zastávky Lovosice - město, Vinařství sv. Tomáše v Malých Žernosekách, Vinařství Johann W. Třebívlice, nebo z centra akce na návsi ve Velkých Žernosekách. Sklepy budou otevřeny od 9 do 19 hodin. Případný večerní program je na individuální dohodě záhjemců přímo s vinařem. Každý vinař si pro návštěvníky nachystal nějaké zpestření. Například živou kapelu, speciality ze sklepní kuchyně, nebo delší prohlídku sklepení. Těšíme se na Vás!

Reportáž z ročníku 2018.

Kontaktní informace: http://www.facebook.com/events/433985280395387/

 


Poslední novinky a zajímavosti:

| tisk | pdf |

autor: Jan Bretl

Obsah stránek:

Jan Bretl

e-mail:

Facebook: www.facebook.com/vinarnik.cz

Instagram: www.instagram.com/vinarnik.cz

Technická realizace:

WebProjekt Praha

Publikační systém: web2.cz

e-mail:

Copyright: Jan Bretl 2016-2019