Karlštejnské vinobraní
(28. - 29. 9. 2019)

Dvacátý třetí ročník velkolepých středověkých slavností v obci a na hradě Karlštejn. Sobota 10.00-21.00 hod. a neděle 10.00-18.00 hod. Ochutnávky vín a burčáků i bohatý program - gotické odívání a historické tance, souboje šermířů a další vystoupení přenesou návštěvníky do doby dávno minulé.

Místo: Karlštejn, prostranství před Výzkumnou vinařskou stanicí, Náměstí pod hradem, nádvoří hradu Karlštejn, Dětský ráj, louka za mostem
Termín: 28. - 29. 9. 2019

Karlštejnské vinobraní se koná od roku 1996 a navazuje na předválečnou tradici.

Kromě ochutnávky vín a burčáku je připraven bohatý program: Přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů přenese návštěvníky do doby dávno minulé.

Cesta k hradu je lemována stánky připomínající dobové krámky.

Průvod vedený cechmistrem a karlštejnskými vinaři, jehož největší ozdobou je císař římský a král český Karel IV. se svou chotí Eliškou Pomořanskou a družinou královských dvořanů je vrcholem programu. Průvod se vydá z prostranství před karlštejnskou Výzkumnou stanicí vinařskou až na hrad Karlštejn. Císařský pár je doprovázen královskými heroldy, fraucimorem, královskými bubeníky a kejklíři. Účastníci jsou oděni ve stylizovaných historických kostýmech.

V sobotu večer se mohou návštěvníci také těšit na uchvacující ohňové vystoupení. Na louce vedle mostu u Berounky vystoupí oblíbené středověké rytířské divadlo Traken.

Kontaktní informace: http://www.karlstejnske-vinobrani.cz


Poslední novinky a zajímavosti:

| tisk | pdf |

autor: Jan Bretl