20. International Wine Show Prague

Mezinárodní veletrh vína International Wine Show Prague zavítal ve svém 10. ročníku do pražského hotelu Hilton již podvacáté. Toto obchodní setkání špičkových vinařů je propojilo s českými importéry a odborníky ze špičkové gastronomie. Upoutávka na další akci v našem kalendáři akcí.

Začátek článku  ►

Obchodní setkání International Wine Show Prague si za deset let získalo nejen náležitou tradici, ale stalo se jednou z nejdůležitěšjích B2B akcí v oblasti vína v Praze.
Do pražského hotelu Hilton se již podvacáté sjeli evropští i světoví vinaři. Tentokráte jich bylo 74 a přijeli svá vína prezentovat do Prahy z 19 zemí světa. Krom klasických vinařských velmocí jako je Francie, Itálie, Portugalsko či Maďarsko, jsme měli možnost letos poznat a ochutnat například i vína rumunská či libononská.
Tradičně silné zastoupení měli rakouští vinaři.
Mezi ty patřilo i perfektní vinařství Högl ze špičkové rakouské vinařské oblasti Wachau, které zde prezentovalo své Rieslingy a Veltíny jak v kategorii Federspiel, tak i velice zajímavé Smaragdy.
Francouzské vinaře reprezentovalo - mimo několika dalších - svými víny i vinařství Renard z oblasti Champagne.
Organizátoři International Wine Show Prague si kladou za cíl připravit toto obchodní setkání na velmi prestižní úrovni. Je tedy určeno především pro gastronomické profesionály, majitele, provozovatele, managery a sommeliery předních českých gastronomických provozů, a rovněž pro importéry vín a delikates. Samozřejmostí dobře připravené organizace je i...
Na dvacátém International Wine Show Prague se v hotelu Hilton setkalo s vinaři na 700 gastronomických profesionálů.
Svá vína přijeli do Prahy prezentovat i mladí němečtí vinaři z ”Generace Riesling”.
Patří mezi ně i mladá vinařka z vinařství Becker, která teprve nedávno dokončila své odborné vzdělání a nyní představuje svá první vína, která sama ”udělala”. A mimochodem - je to velký talent.
Mezi německými vinaři mne osobně potěšila asi nejvíce přítomnost několika vinařů ze Saska. To není právě nejznámnější a nejpopulárnější německá vinařská oblast a vína odsud jsou pokládána - naprosto neprávem - za jakousil německou ”druhou ligu”. Není to pravda. I mezi těmito víny od Labe lze najít velmi povedené kousky, jen je...
Následující vinařské a gastronomické B2B setkání se uskuteční v hotelu Hilton 23. 10. 2018. Vzhledem k historii mnoha proběhlých akcí v předchozích ročnících se mohou i tentokrát gastronomiční profesionálové těšit na perfektně zorganizované setkání se zajímavými světovými vinaři.
| tisk | pdf |

autor: Jan Bretl